foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
Tel.+48 343 575 246
zsdobrodzien@poczta.onet.pl

Zespół Szkół w Dobrodzieniu

 

Wspomniany projekt organizowany jest w ramach Edukacji kulturowej Opolszczyzny-EDUKO 2016-2018. Projekt realizowany przez DOKiS zakłada przygotowanie przez uczestników zjazdu, na który zostaną zaproszone najważniejsze osoby związane z historią Dobrodzienia – a w ich rolę wcielą się uczniowie biorący udział w warsztatach. Aby przygotować się do tego jak najlepiej, uczestnicy zwiedzą Muzeum Regionalne w Dobrodzieniu oraz Międzygminne Towarzystwo Regionalne Dobrodzień Zębowice. Wezmą także udział w warsztatach z historii ubioru i tańca dawnego, aby przygotować stroje i układy taneczne do inscenizacji. Efektem wszystkich działań będzie zjazd – inscenizacja przygotowana w formie sesji rady miasta oraz kalendarz na następny rok prezentujący postacie historyczne, w które wcieli się uczniowie.

W projekcie biorą udział uczniowie klasy 2 LO.

Poniżej link do projektu EDUKO

http://edukoopolskie.pl/