foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
Tel.+48 343 575 246
zsdobrodzien@poczta.onet.pl

Zespół Szkół w Dobrodzieniu

26 września w całej Europie obchodzony jest Dzień Języków, który ma na celu popularyzację wśród młodych ludzi (i nie tylko) nauki języków obcych. Języki obce pozwalają na wzajemne zrozumienie, pokonywanie uprzedzeń i różnic kulturowych, umożliwiają podjęcie studiów za granicą czy znalezienie atrakcyjnej pracy.

W klasach I TH i I LO zorganizowane zostały mini – obchody Europejskiego Dnia Języków. Wspólnie z p. Katarzyną Malińską zostały przygotowane gry i konkursy językowe. Było dużo dobrej zabawy, współzawodnictwa i śmiechu. Należało się wykazać znajomością polskich i niemieckich przysłów, zaprezentować dobrą wymowę łamańców językowych czy szybki refleks w grze „Pięć sekund”. Do tego jeszcze słuchanie piosenek w wykonaniu Namiki czy Xaviera Naidoo, które pomimo początkowych obaw niektórych uczniów, większości chyba jednak przypadły do gustu.

Je mehr Sprachen du sprichst, desto gröβer bist du als Mensch (J. W. Goethe)  – 

Im więcej języków znasz, tym bardziej jesteś człowiekiem. 

W. Kowalska