foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu!
Tel.+48 343 575 246
zsdobrodzien@poczta.onet.pl

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

  
W czwartek, 24 stycznia 2019 r. rozegrane zostały mecze finałowe mistrzostw szkoły o puchar przechodni dyrektora ZSP w koszykówce dziewcząt i chłopców. Oba finały rozgrywane przy pełnych trybunach kibiców były bardzo emocjonujące, stały na dobrym koszykarskim poziomie, ale chyba można stwierdzić, że jednak wygrali faworyci.
 
W meczu dziewcząt mogliśmy zaobserwować nowy komplet szkolnych strojów sportowych, w jakich wystąpiły zawodniczki klasy 
2 a BS, a które zostały ufundowane, dzięki staraniom pani E.Niebylskiej, przez firmę KLAER. Jednak nowe, piękne stroje nie pomogły reprezentantkom 2 klasy branżowej na parkiecie, mocno przegrały one 1 i 3 kwartę i w efekcie cały mecz 9:25. Mistrzyniami, po dobrym meczu zostały dziewczęta klasy 3 LO. Najwięcej punktów dla mistrzyń zdobyła w tym meczu Kamila Ginter (18 pkt.)
 
Protokół finału dziewcząt:
2 a BS - 3 LO 9:25 (0:9, 2:1, 2:8, 5:7)
Punkty dla 2 a BS: Ewelina Feliks 5, Magdalena Grabowska 4
Punkty dla 3 LO: Kamila Ginter 18, Matylda Jelonek 5, Zuzanna Sułkowska 2.
 
 
Mistrzynie szkoły zagrały w składzie: Zuzanna Sułkowska, Matylda Jelonek, Kamila Ginter, Sabina Włodarz, Laura Smandzich, Anna Leś.
 
 
Tytuł "Króla strzelców" całych rozgrywek zdobyła Katarzyna Konik, kl. 2 LO (73 pkt).
_____________________________________________________________________________________

W finale chłopców niespodziewanie i rewelacyjnie mecz rozpoczęli uczniowie 3 ZSZ. Objęli szybkie prowadzenie i nie pozwolili rozpędzić się najlepszemu zawodnikowi 2 LO J. Wróblewskiemu. Jednak ich radość nie trwała długo. Od 2 kwarty, mający za sobą występy w 2-ligowej drużynie STARTU MEBLE Dobrodzień Jakub Wróblewski pobudził swoją drużynę do walki, prowadząc ją do zwycięstwa, a sam zdobywając 22 punkty. Był to jeden z najbardziej zaciętych finałów w historii rozgrywek w naszej szkole.
 
Protokół finału chłopców:
2 LO - 3 ZSZ 37:31 (3:15, 14:6, 8:2, 10:7)
Punkty dla 2 LO: Jakub Wróblewski 22, Daniel Matachowski 5, Jakub Konik 4, Kacper Wypych 4.
Punkty dla 3 ZSZ: Kamil Kolecek 17, Radosław Matyja 12, Łukasz Spik 2.
 
 
 
Mistrzowie szkoły zagrali w składzie: Jakub Wróblewski, Daniel Matachowski, Jakub Konik, Denis Przybylski, Kacper Wypych, Kewin Kubiciel, Karol Ziemski.
 
 
 
Tytuł "Króla strzelców" całych rozgrywek zdobył Jakub Wróblewski, kl. 2 LO (101 pkt).
 
Gratulujemy zwycięzcom, wicemistrzom oraz dziękujemy za udział wszystkim pozostałym reprezentacjom klasowym.
Zapraszamy do zapisów do rozgrywek w siatkówce!
 
T.Sikora