foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
Tel.+48 343 575 246
zsdobrodzien@poczta.onet.pl

Zespół Szkół w Dobrodzieniu

W czwartek, 7 marca 2019r. na krytej pływalni "Delfin" w Dobrodzieniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Oleskiego w pływaniu dziewcząt i chłopców w ramach LICEALIADY 2018/2019. Udział wzięły 4 szkoły z naszego powiatu, a w każdej konkurencji (grzbiet, klasyk, dowolny) można było wystawić po 2 reprezentantów + drużynowa sztafeta. Pływano tylko na dystansie 50 m.

W zawodach rewelacyjnie spisali się chłopcy z naszej szkoły, którzy stanęli na najwyższych stopniach podium we wszystkich rozegranych konkurencjach. Styl klasyczny oraz grzbietowy wygrał Marcel Guzy (2 LO), w stylu dowolnym najszybszy był Dominik Kolecek (1 TH). Do tego należy dodać wicemistrzowskie starty Łukasza Spika (3 ZSZ - kraul), Dominika Kolecka (klasyk) i Adriana Jainty (grzbiet), a także wygraną w sztafecie 3x50m. stylem zmiennym i bezapelacyjnie team męski ZSP Dobrodzień uzyskał drużynowo tytuł mistrzowski! Brawo!!!
 
Nieco słabiej, ale tez bardzo dobrze zawody ukończyły dziewczęta. Najlepiej wypadła Kamila Ginter (3 LO), która zwyciężyła styl klasyczny i była druga w stylu dowolnym. Ponadto startowały jeszcze - Kasia Skowronek (4 TH) i Wiktoria Niemiec (1 LO). W sztafecie nasze dziewczyny zajęły drugą pozycję i ostatecznie w klasyfikacji generalnej uplasowały się na drugim miejscu, a zwyciężyły dziewczęta z oleskiego "Ekonomika". 
 
Na podsumowaniu zawodów obecny był dyrektor naszej szkoły, który wręczał dyplomy i puchary najlepszym w powiecie pływakom.
 
Zawody zorganizowali nauczyciele ZSP Dobrodzień - Elżbieta Niebylska i Tomasz Sikora.
 
Gratulacje dla wszystkich pływających reprezentantów naszej szkoły!
 
T. Sikora