foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
Tel.+48 343 575 246
zsdobrodzien@poczta.onet.pl

Zespół Szkół w Dobrodzieniu

Tegoroczne strefowe Mistrzostwa Pierwszej pomocy PCK, jak co roku w Oleśnie, odbyły się w dniu 29.04.19r. Uczniowie naszej szkoły z bardzo dobrym wynikiem zajęli II miejsce. Zespół wystąpił w składzie: Daniel Wieszołek III LO– kapitan, Laura Demarczyk II LO, Jakub Konik II LO, Kacper Głąb I LO oraz Piotr Zając I LO.

Zawodnicy podczas mistrzostw mieli do pokonania tzw. stacje, gdzie pozoranci przedstawiali sytuacje, w których  trzeba było udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu wykorzystując swoje umiejętności. Podjęte czynności przez członków zespołu w danej sytuacji oceniał sędzia, po czym udzielał informacji, co zrobili dobrze, a co źle. Do rozwiązania był również test sprawdzający wiedzę z zakresu pierwszej pomocy. Tak przygotowani młodzi ratownicy na pewno będą wiedzieli, jak prawidłowo wykonać czynności ratownicze oczekując na pomoc medyczną.   

Katarzyna Kleszcz