foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu!
Tel.+48 343 575 246
zsdobrodzien@poczta.onet.pl

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

W piątek, 12 stycznia 2018r. w sali gimnastycznej odbyły się finały szkolnych mistrzostw w koszykówce o puchar przechodni dyrektora szkoły. Rozgrywki finałowe o 1 miejsca w kat. dziewcząt i chłopców były podsumowaniem trwających ponad 3 miesiące rozgrywek wewnątrzszkolnych.
O godz. 11.00 swój pojedynek rozpoczęły dziewczęta klasy IV Technikum Handlowego i klasy I LO. PO 20 minutach zaciętej gry (4x5 min.) tytuł mistrzowski zdobyła klasa IV TH, pokonując młodsze koleżanki 26:23.

Protokół meczowy finału dziewcząt:
Klasa IV TH - Klasa I LO 26:23 (7:6, 2:6, 7:7, 10:4)
Punkty dla IV TH: Katarzyna Konieczko 16, Liza Niedziela 6, Justyna Bodnaruś 2, Agnieszka Poloczek 2.
Punkty dla I LO: Kamila Sikora 13, Katarzyna Konik 5, Laura Demarczyk 4, Ewelina Kubica 2.

(od lewej stoją:) Karolina Osyra, Katarzyna Konieczko, Agnieszka Poloczek, Justyna Bodnaruś, Katrin Lempa, Barbara Wojtynek; (poniżej:) Liza Niedziela, Roksana Bąk.

Podczas tegorocznych rozgrywek tytuł króla strzelców zdobyła zawodniczka kl. IV TH Katarzyna Konieczko (47 pkt.). Na drugim miejscu w tej klasyfikacji uplasowała się Kamila Sikora z kl. I LO (37 pkt), a na trzecim Anna Kulig z 3 TH (20 pkt.). W całych zawodach punkty zdobyło 31 dziewcząt.

Tuż po wręczeniu pucharu i dyplomów w kat. dziewcząt przez dyrektora Joachima Wloczyka rozegrano finał chłopców. W meczu o mistrzostwo szkoły koszykarzy wystąpiły drużyny klasowe III LO wraz z IV TH oraz I LO. Grano 4x7 min., a tytuł mistrzowski pewnie zdobył zespół III LO/IV TH, ogrywając młodszych rywali 67:34.

Protokół meczowy finału chłopców:
Klasa III LO/IV TH - Klasa I LO 67:34 (24:10, 13:6, 15:9, 15:7)
Punkty dla III LO: Marcel Kuboth 30, Adam Wrzecionek 25 (3x3), Oskar Tomala 10, Michał Matczak 2.
Punkty dla I LO: Jakub Wróblewski 26, Marcel Guzy 4, Kacper Wypych 4.


(od lewej stoją:) Rafał Lisoń, Michał Matczak, Oskar Tomala; (poniżej:) Adam Wrzecionek, Marcel Kuboth.

Najwięcej punktów w klasyfikacji końcowej rozgrywek zdobył Marcel Kuboth z kl. III LO (80 pkt.), drugi był Jakub Wróblewski z I LO (60 pkt.), a trzecie miejsce uzyskał Adam Wrzecionek z kl. III LO (58 pkt.). Ogółem punktowało 33 uczniów.

Gratulacje dla zwycięzców z klas maturalnych oraz wszystkich klas uczestniczących w rozgrywkach!

T.Sikora