foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
Tel.+48 343 575 246
zsdobrodzien@poczta.onet.pl

Zespół Szkół w Dobrodzieniu

W dniach 17-19.10.2019r. klasy mundurowe naszej szkoły uczestniczyły w obozie wojskowo- strażackim w Główczycach

Naszą bazą był budynek OSP Główczyce. Podczas obozu uczniowie zdobywali nowe umiejętności. Zajęcia prowadzili: starszy chorąży sztabowy rezerwy Aleksander Kukiełka oraz pułkownik Edward Mazur. W pierwszym dniu obozu odbyły się zajęcia z terenoznawstwa, musztra pojedynczego żołnierza i zespołowa., orientacja w terenie -topografia wojskowa. Później wszyscy sprawdzili swoją wiedzę praktycznie podczas marszu na azymut  i z wykorzystaniem mapy w dzień i w nocy. W drugim dniu odbyło się szkolenie strzeleckie- strzelanie z broni pneumatycznej długiej i krótkiej, sygnalizacja w dzień i w nocy. Następnie strażacy OSP Główczyce zapoznali uczniów ze sprzętem strażackim oraz przeprowadzili szkolenie udzielania pierwszej pomocy  medycznej  w wypadkach drogowych.

W ostatnim dniu obozu odbyły się zajęcia walki wręcz Taekwondo i Kyoksul, które poprowadził mistrz sztuki walki Krzysztofa Machała.

Serdeczne podziękowania składamy OSP Główczyce za umożliwienie nam  spędzenia 3 dni  w budynku straży, korzystanie z ich sprzętu oraz służenie nam wszelką pomocą.

Więcej zdjęć w naszej galerii!

Beata Jasińska