foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
Tel.+48 343 575 246
zsdobrodzien@poczta.onet.pl

Zespół Szkół w Dobrodzieniu

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, który bardzo często lekceważymy, nie zastanawiając się nad tym, że jest on najważniejszy ze wszystkich, dzięki niemu młodzi ludzie mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji.

Dzień Zdrowego Śniadania postanowiliśmy zaakcentować w naszej szkole, organizując akcję, mającą na celu promowanie śniadań i ogólnie zdrowej żywności.  Wegetariańskie kanapki, kolorowe, a przede wszystkim zdrowe, w różnych smakach, czyli dla każdego coś dobrego serwowali uczniowie naszej szkoły w czasie przerw. Ponadto wśród uczniów przeprowadziliśmy krótką ankietę dotyczącą zdrowego trybu życia. Wyniki ankiety nie są zadowalające, okazało się, że większość ankietowanych spożywa 1-2 posiłków dziennie, wychodzi bez śniadań do szkoły i rzadko je owoce i warzywa.

A dzieci i młodzież powinny spożywać regularnie 4 - 5 posiłków dziennie. Ważne są też regularne pory posiłków (co 3 -4 godziny). Nieprzestrzeganie tego wiąże się z częstszym odczuwaniem  osłabienia, bólów głowy i niedyspozycją oraz osiąganiem gorszych wyników w nauce i w  sprawdzianach sprawności fizycznej.

 

Każdy młody człowiek powinien znad zasady zdrowego odżywiania i stosować je w życiu codziennym.

Unikaj jedzenia preparowanego fabrycznie, ze względu na konserwanty opóźniające procesy gnilne, które nie są obojętne dla organizmu.

SK Wolontariat i SK LOP