foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
Tel.+48 343 575 246
zsdobrodzien@poczta.onet.pl

Zespół Szkół w Dobrodzieniu

Szanowni Rodzice, Szanowni słuchacze oraz uczniowie,


W związku z wprowadzeniem Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od jutra wprowadzamy w naszej szkole ZDALNE NAUCZANIE zorganizowane według tego aktu prawnego.
ZDALNE NAUCZANIE TRWA OD 25 MARCA DO 10 KWIETNIA 2020 ROKU WŁĄCZNIE

Ustalamy:

- dla uczniów klas LO i Technikum pięciodniowy tydzień nauki,

- dla uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia nauka zdalna jest organizowana tylko w dni tygodnia, które są wyznaczone w planie na lekcje, w pozostałe dni odbywają praktyczną naukę zawodu,

- dla słuchaczy Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych ustala się naukę według lekcji w planie,

- uczniowie kursów dokształcania teoretycznego otrzymają na razie materiały do nauki drogą mailową.
Wszystkie materiały do nauki będą publikowane na stronie internetowej szkoły i będą tam widoczne cały czas, aż do momentu zakończenia nauki zdalnej, tak by wszyscy zainteresowani mieli do nich dostęp.


Uczniowie mający orzeczenia do kształcenia specjalnego będą mieli przygotowywane lekcje dostosowane do ich potrzeb lub też w materiale do lekcji będą wyznaczone dla nich zadania do wykonania. Ustalamy, że opiekunem dla uczniów z orzeczeniami w klasie 2 a szkoły branżowej będzie pani mgr Iwona Piasecka - Bachan, a dla uczniów klas pozostałych Pani mgr Katarzyna Kleszcz. Panie na pewno będą w stałym kontakcie z uczniami i rodzicami. 

Każdy wysłany materiał będzie zawierał adres e - mail nauczyciela, a także możliwość zdalnej komunikacji w inny sposób - telefoniczny lub poprzez dostępne komunikatory internetowe. Zachęcam Państwa i uczniów do jak najszerszego kontaktu. Nauczyciele i pedagodzy, mimo, że przebywają w domu, to w świetle prawa muszą wykonywać swoje nauczycielskie obowiązki. Ustalamy, że uczeń będzie miał na wykonanie pracy kilka dni, do tygodnia nawet, a zadania i wszystkie notatki uczniowie wpisują do swoich zeszytów, a te które ma otrzymać nauczyciel zwrotnie, należy odesłać nauczycielowi, który ma obowiązek je sprawdzić i wysłać ocenę uczniowi lub rodzicom.

 
Treści kształcenia będą tak skonstruowane, aby nie wymagały od uczniów wyłącznie pracy przed komputerem.
Ustalamy również, że podstawowym źródłami i materiałami do realizacji tych zadań będą zeszyt lub zeszyt ćwiczeń i podręcznik, a także linki do treści umieszczonych w internecie, w serwisach i platformach internetowych lub też inne materiały, pod warunkiem, że wszyscy uczniowie mają do nich dostęp.

W razie jakichkolwiek pytań proszę dzwonić pod nr 698 009 607 lub pisać na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Wszystkich zaś proszę o dostosowanie się do zaleceń służb sanitarnych i porządkowych, gdyż jest to konieczny warunek położenia tamy nowym zachorowaniom.

Nie ulegajmy panice, ale też nie narażajmy się na niebezpieczeństwo zarażenia przez nieodpowiedzialne zachowanie i działania. Miejmy na uwadze nie tylko własne zdrowie, ale także zdrowie naszych bliźnich. Jesteśmy bowiem za siebie nawzajem odpowiedzialni.

Z poważaniem
Joachim Wloczyk - dyrektor Zespołu Szkół w Dobrodzieniu
wspólnie z Nauczycielami i Pedagogami