foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
Tel.+48 343 575 246
zsdobrodzien@poczta.onet.pl

Zespół Szkół w Dobrodzieniu

Ostatni weekend lata nasi uczniowie spędzili w malowniczych okolicach nad Jeziorem Dużym w Turawie, gdzie to w ośrodku szkoleniowym "Strażak" uczestniczyli w zajęciach w ramach projektu " Młodzież gotowa do działania" współfinansowanego przez UE ze środków EFS- POWER 2014-2020.

Podczas zajęć warsztatowych nasi uczniowie rozwijali i doskonalili swoje kompetencje indywidualne i społeczne, poznawali swoje mocne i słabe strony oraz doskonalili komunikację zarówno werbalną jak i niewerbalną.

Kolejne przygotowane dla nich zadania polegały na radzeniu sobie z emocjami, jak zachować otwartość i pozytywne nastawienie w trudnych momentach. Uczyli się też panować nad swoimi emocjami.

Niedzielne przedpołudnie poświęcili na naukę konstruktywnego radzenia sobie z problemami, poszukiwaniu sposobów ich rozwiązywania. Następnie przyszła pora na asertywność i empatię.

Bardzo bogaty program warsztatów i ciekawe zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów z pewnością zaowocują w przyszłości, bo już niedługo kolejne wyzwanie przed naszymi wspaniałymi, kreatywnymi i pozytywnie zakręconymi uczestnikami.
Reszta w galerii :)
JNS/KS

 

 

Młodzież Zespołu Szkół w Dobrodzieniu bierze udział w realizacji projektu pt."Młodzież gotowa do działania”.

Niniejszy projekt otrzymał dofinansowanie z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 i jest realizowany we współpracy z Urzędem Marszałkowskim oraz Opolskim Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. Młodzież zostanie przygotowana do uczestnictwa w różnorodnych inicjatywach. Nauczą się działać w organizacjach pozarządowych, zostaną przygotowani do pracy w radach młodzieżowych i samorządach szkolnych.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji społecznych 200 osób w wieku 15-29 lat. Uczestnicy projektu przez 10 miesięcy będą pracować w 20 osobowych grupach. Projekt przewiduje m.in. wsparcie dla uczestników ze strony mentorów, psychologa i trenerów, a także uczestnictwo w Szkole Liderów Młodzieżowych oraz organizację konkursu na najlepszą inicjatywę prospołeczną.  Pierwsze szkolenie odbędzie się już w najbliższy weekend w ośrodku Strażak w Turawie.

A oto nasi szczęśliwcy, którzy już 21 września zmierzą się z nowym wyzwaniem!

JNS/KS