Jesteś tutaj: Start




Zakończyły się szkolne mistrzostwa w koszykówce dziewcząt i chłopców o puchar dyrektora Zespołu Szkół.
Jako pierwsi swój finał rozegrali chłopcy z klas 3 b BS i 1 BS, którzy 4 marca br. rozstrzygnęli między sobą pojedynek o tegoroczny tytuł mistrzowski. Po meczu 4x7 min. zdecydowanie lepsi okazali się reprezentanci klasy 3 b BS, pokonując młodszych kolegów z 1 BS wynikiem 82:10 (23:0, 16:4, 23:2, 20:4).
(fot. kl. 3 b BS):
Kadra klasy 3 b BS - mistrzów szkoły:
Stoją: Dominik Konik, Łukasz Pielok, Jakub Kiermasz (kpt.), Denis Spałek, Kewin Hyla;
poniżej: Krzysztof Rust, Jakub Poloczek, Szymon Grobarek, Mateusz Respondek.
W czwartek, 24 marca swój finał rozegrały dziewczęta. Do rywalizacji o mistrzostwo szkoły przystąpiły reprezentacje klas 3 LO i 3 c BS. W wyniku zaciętej walki minimalnie lepsza okazała się klasa 3 branżówki, zwyciężając koleżanki z liceum dopiero po dogrywce 16:15 (6:2, 6:2, 2:8, 0:2, dogrywka 2:1).
(fot. kl. 3 c BS):
Kadra klasy 3 c BS - mistrzyń szkoły:
Patrycja Sonsala, Sara Skorupa, Wioleta Konieczko, Sandra Bartocha, Julia Bonk.
Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim klasom uczestniczącym w rozgrywkach!
T. Sikora
Dzięki dofinansowaniu remontu pomnika ku czci powstańców śląskich przez Fundację Orlen, odzyskał dawną świetność i w dniu 22 marca 2022 roku został uroczyście odsłonięty.
W uroczystości, której organizatorem była gmina Dobrodzień, wzięli burmistrz Dobrodzienia dr Andrzej Jasiński, wiceburmistrz Michał Tul, przedstawiciele Wojska Polskiego – szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego z Opola płk mgr inż. Dariusz Kaminów i przedstawiciele jednostki wojskowej z Szumiradu. Szkoły reprezentowali mgr Krystyna Kazimierowicz (dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich) i mgr Joachim Wloczyk (dyrektor Zespołu Szkół w Dobrodzieniu).
Podziękowania dla Rocha Przybylińskiego (klasa 2 LO) za wykonanie zdjęć.
J. Wloczyk
22 marca 2022 r., oficer Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Opolu przeprowadził lekcję na temat ochotniczych form służby wojskowej z uczniami klas I, II i III LO mundurowego naszej szkoły.
Uczniowie zapoznali się z możliwością służby wojskowej: zawodową służbą wojskową, studiami wojskowymi, terytorialną służbą wojskową, czyli służbą w Wojskach Obrony Terytorialnej oraz programu ochotniczego szkolenia wojskowego studentów „Legia Akademicka”.
Młodzież otrzymała informacje o korzyściach płynących z wstąpienia w wojskowe szeregi, oraz o sposobach podtrzymywania sprawności fizycznej przez żołnierzy i rodzajach ćwiczeń zaliczanych przez żołnierzy podczas sprawdzianu ze sprawności fizycznej.
Oficer przedstawił również przyszłe formy służby wojskowej, jakie wprowadza podpisana przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ustawa o obronie ojczyzny.
Szczególnym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się informacje o studiach wojskowych, głównie w Szkole Podoficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie oraz o służbie w Wojskach Obrony Terytorialnej.
K. Szczygieł