foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
Tel.+48 343 575 246
zsdobrodzien@poczta.onet.pl

Zespół Szkół w Dobrodzieniu

W miniony wtorek, uczniowie należący do naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz Szkolnego Koła PCK uczestniczyli w akcji profilaktycznej w Szkole Podstawowej w Pludrach..

Opiekunem zajęć była p. Joanna Nos-Siemiątkowska, nauczycielka j. angielskiego a także Druhna OSP Dobrodzień.

Tematem przewodnim była pierwsza pomoc. Po części wykładowej nastąpił blok zajęć praktycznych.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Szkoły w Pludrach za ciepłe i miłe przyjęcie.

 J.N-S.

 

 

" Bezpieczne wakacje"

Dnia 18 czerwca  w Publicznej Szkole Podstawowej w Zawadzkiem odbyły się zajęcia profilaktyczne pod hasłem " Bezpieczne wakacje". Warsztaty prowadzone były przez druhnę OSP Dobrodzień  Panią Joannę Nos- Siemiątkowską oraz  jej uczennicę z klasy mundurowej ZSP Dobrodzień Laurę Demarczyk, która na co dzień jest członkiem OSP Pludry i jednocześnie aktywnie działa w szkolnej drużynie pożarniczej.

Warsztaty dotyczyły bezpieczeństwa i zasad zachowania się podczas letniego wypoczynku. Omówiono warunki i reguły bezpiecznej kąpieli w akwenach wodnych, ochrony przed  szkodliwym dla zdrowia  działaniem słońca, zagrożenia owadami,  bezpieczne poruszanie się po drogach oraz bezpieczne miejsca zabaw. Po zakończonej prelekcji dzieci uczestniczyły w zabawach sportowo rekreacyjnych uczących współpracy w grupie, doskonalących szybkość, gibkość, zwinność oraz precyzję i celność.

 

Prowadzący serdecznie dziękują Dyrekcji Szkoły, wychowawcom i nauczycielom za miłe przyjęcie i możliwość przeprowadzenie zajęć.Kolejne uczestnictwo Państwa szkoły w akcji profilaktycznej jest wspaniałym przykładem troski o bezpieczeństwo Waszych uczniów.

 "BOGU NA CHWAŁĘ-LUDZIOM NA RATUNEK"

ze strażackim pozdrowieniem

druhny Joanna Nos-Siemiątkowska , Laura Demarczyk

 

 

Akcja profilaktyczna MDP

 

W maju młodzież naszej szkoły, a ściślej przedstawiciele klas mundurowych oraz członkowie swoich lokalnych OSP, uczestniczyła w akcji profilaktycznej " Młodzież w szeregach MDP".

Tematyka prelekcji obejmowała szeroko rozumiane bezpieczeństwo przeciwpożarowe, w tym środki gaśnicze, zasady ewakuacji z budynku, elementy pierwszej pomocy i właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia.

Kolejny blok to zapoznanie z działalnością i pracą MDP- jako alternatywy na nudę i poszukiwanie pomysłu na siebie i swój wolny czas. Na zajęciach zaprezentowano również pozostałe, oprócz straży pożarnej, służby mundurowe.

Uczniowie i uczennice z naszej " mundurówki" opowiedzieli swoim młodszym kolegom i koleżankom o ich przygodzie z klasą mundurową. Po zakończonych prelekcjach odbyła się część sportowo-rekreacyjna , gdzie każdy mógł się zmierzyć w praktycznym działaniu z przygotowanymi zadaniami sprawnościowymi, taktycznymi oraz doskonalącymi współpracę w grupie.

 

Serdecznie dziękujemy Dyrektprom szkół, którzy umożliwili nam przeprowadzenie zajęć, młodzieży za aktywny udział - a naszemu teamowi w składzie: Zuzanna Sułkowska, Laura Demarczyk, Daniel Matachowski oraz Daniel Wieszołek- za pomoc i współprowadzenie zajęć

 J.N.S & K.S

 

 

Jarmark ze Strażą

Na sygnale w nowym strażackim samochodzie z radosnym okrzykiem "ho łhoł hoł" zajechał pod dobrodzieńską OSP święty Mikołaj. :)

Kolejna wspólna impreza środowiskowa zorganizowana wspolnie z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych i miejscową Ochotniczą Strażą Pożarną na dobre już wpisała się do kalendarza imprez. Mimo mrozu, jak to w grudniu bywa, odwiedziło nas grono radosnych dzieciaków chcących zasiąść na mikołajowych saniach i otrzymać od Niego drobny prezent. Przy dźwiękach znanych i lubianych  piosenek , przygotowanych przez uczniów ZSP oraz p. Elżbietę Gromczyk, można było poczuć magię zbliżających się świąt.Młodzi handlowcy z ZSP przygotowali i prowadzili świąteczny kiermasz pod czujnym okiem p. Joanny Głogowskiej i Renaty Kowalczuk. Pełny asortyment świątecznych specjałów serwował strażacki bufet.Atrakcji tego mrożnego grudniowego popołudnia było wiele od pokzau sztuczek i magii przez występy dzieci po koncert orkiestry z Szemrowic.

 

Z tego miejsca serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które okazały nam wsparcie, podzieliły się ciepłym słowem i odwzajemniły usmiech:)

Dziękujemy sponsorom za szczodry gest i pomocną dłoń, wszystkim, którzy swoją pracą i zaangażowaniem nas wsparli dziękujemy za poświęcony czas i kawał dobrej roboty. Niech zbliżające się świeta będą okresem radości i pokoju dla nas wszystkich.

Dziekujemy i do zobaczenia za rok.

PREZES OSP : druhna Katarzyna Skiba,

druhna Joanna Nos-Siemiątkowska- nauczyciel ZSP

 

 

"NIE DLA CZADU"

 

 W ubiegłym tygodniu młodzież naszej szkoły wraz z OSP w Dobrodzieniu prowadziła akcję "NIE DLA CZADU".

wraz z naszymi uczniami, którzy jednocześnie zasilają szeregi MDP, odwiedziliśmy okoliczne szkoły. Laura, Zuza, Matylda , Daniel oraz Kuba to uczniowie , którzy wraz z p. Katarzyną Skiba oraz Joanna Nos-Siemiątkowską realizowali to przedsięwzięcie.   Celem akcji była profilaktyka w walce z czadem- cichym zabójcą. Młodzież przygotowała zajęcia edukacyjne dla swoich młodzszych kolegów i koleżanek. Wspólnie staraliśmy się przekazać najważniejsze informacje, w jaki sposób należy zabezpieczyć się i swoje domy przed zatruciem tym niebezpiecznym dla życia i zdrowia człowieka gazem.

W tym miejscu serdecznie dziękujemy wszystkim Dyrektorom placówek edukacyjnych za umożliwienie nam przeprowadzenia tej akcji. Państwa aktywna i otwarta postawa to dowód Waszej troski o losy lokalnej społeczności.

 

Ze strażackim pozdrowieniem

 

Katarzyna Skiba, Joanna Nos-Simiątkowska