Start

Zapraszamy wszystkich na uroczysty jubileusz 60-lecia naszej szkoły.

 

Program tej uroczystości przedstawia się następująco:

10:00 - oficjalna akademia

12:00 - przedstawienie artystyczne

12:30 - poczęstunek

13:00 - zwiedzanie szkoły i okolicznościowych wystaw

 

Dyrekcja szkoły

Tegoroczne ŚWIĘTO DRZEWA, które obchodziliśmy 10 października było okazją do spotkania  z pracownikiem Nadleśnictwa w Lublińcu. Celem spotkania było przybliżenie uczniom Technikum Handlowego zagadnień związanych ze współczesną rolą lasu, występującymi zagrożeniami a także znaczeniem łowiectwa w Polsce, w aspekcie jego ochrony. 

W trosce o jakość powietrza młodzież zaangażowała się w przygotowania do akcji sadzenia krzewów ozdobnych na terenie szkolnego ogrodu. Natomiast w ramach ochrony drzewostanu w Polsce przypominamy o zbiórce makulatury.

J.Parys , K.Szczygieł

 

W dniu 06.09.2016 r. uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w zajęciach z nauki i doskonalenia umiejętności posługiwania się bronią sportową na strzelnicy w Lublińcu. Pod czujnym okiem instruktora - Pana pułkownika Edwarda Mazura zapoznali się z zasadami bezpiecznego posługiwania się bronią, poznali budowę karabinka pneumatycznego oraz ćwiczyli celność oddawania strzałów do tarczy. Nabyte umiejętności są koniecznym warunkiem uczestnictwa naszej młodzieży w zawodach klas mundurowych.

J. Parys, B. Jasińska

W dniach 12.09 – 15.09.2016 r. na bazie obiektów szkoleniowych 23 Śląskiego Pułku Artylerii odbyły się VI Ogólnopolskie Mistrzostwa Sportowo – Obronne klas o profilu mundurowym. Zawody zostały zorganizowane przez 23 Śląski Pułk Artylerii oraz Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej COMMANDO.

W zawodach wzięło udział 35 zespołów młodzieży klas mundurowych z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II i III Liceum Ogólnokształcącego. Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach: marszobieg zespołowy na trasie 4,5 km, strzelanie z karabinka pneumatycznego, sztafeta pływacka, pokonywanie elementów ośrodka sprawności fizycznej oraz rzut granatem na celność i odległość.

Dla uczestników przygotowano miasteczko namiotowe z kuchnią serwującą żołnierskie posiłki. Takie spotkania to nie tylko sprawdzian umiejętności połączony ze sportową rywalizacją, ale również możliwość wspólnej zabawy oraz promocji klas o profilu mundurowym.

J. Parys, L. Wloczyk

Informujemy, że w najbliższy czwartek, 8 września 2016 roku o godz. 16:30 odbędzie się organizacyjne spotkanie wychowawców nauczycieli i dyrekcji szkoły z rodzicami uczniów ZSP w Dobrodzieniu.

Serdecznie zapraszamy!

Dyrekcja