Start

W dniu 7.12.2016 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych przeprowadzona została prelekcja przez funkcjonariusza Komendy Powiatowej PSP w Oleśnie nt. ogólnopolskiej kampanii społecznej pt. „Czad i Ogień - Obudź czujność”.

Zostały przedstawione informacje dotyczące przyczyn powstawania pożarów mieszkań oraz sytuacje, w których dochodzi do zatruć tlenkiem węgla. Omówiono zasady zachowania się po zauważeniu pożaru i w jego trakcie. Zaprezentowano również korzyści wynikające z zastosowania czujników tlenku węgla oraz gaśnic w warunkach domowych. Zostały rozdane ulotki informacyjne dotyczące ww. kampanii społecznej. Więcej informacji na temat zagrożeń tutaj.

 J.Parys

 

Damian Plewnia, uczeń klasy 3 LO, zdobył wyróżnienie w konkursie na prezentację multimedialną pt. „Znam historię, kulturę i życie codzienne naszych sąsiadów – Czechów”, organizowanym w ramach I Konkursu Czechoznawstwa Polskiego 2016 pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Opolskiego.

Prezentację, jaką przygotował, opisywała wpływ jeżyka czeskiego na język polski i gwarę śląską. Dzięki temu mogliśmy się dowiedzieć m.in., że takie słowa, używane w śląskiej gwarze, jak „pozór” czy „kabza” są właśnie czeskiego pochodzenia. Damian po raz pierwszy zaprezentował swoją pracę podczas Historii Lokalnej w Oleśnie, poświęconej wpływowi kultury i języka czeskiego na region śląski. 

W ubiegły piątek (16.12.2016r.) w auli Uniwersyteckiej, odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie na najlepszą prezentację multimedialną pt. ,,Znam historię, kulturę i życie codzienne naszych sąsiadów – Czechów”.

J. Wloczyk

 

W piątek, 16 grudnia 2016r. reprezentacja ZSP Dobrodzień w koszykówce chłopców zdobyła wicemistrzostwo powiatu oleskiego w tegorocznej Licealiadzie. Nasi chłopcy ponieśli tylko jedną porażkę, ulegając w finale drużynie ZSEiO Olesno 7:11. Dodatkowo nasz zawodnik, Adam Wrzecionek został "Królem strzelców" turnieju, zdobywając w 3 meczach 23 punkty.


Reprezentację tworzyli:
(Rafał Oblicki, Marcel Kuboth, Patryk Mańka, Adam Wrzecionek, Dawid Jańta, Kamil Kolecek i Dominik Niemiec.

Gratuluję chłopakom, dziękując za poświęcenie i udział w przedturniejowych sparingach.

T. Sikora

W piątek 16 grudnia obchodziliśmy w bibliotece szkolnej Międzynarodowy Dzień Herbaty.  Z tej okazji można było przez cały dzień przyjść do biblioteki i rozwiązać krzyżówkę „herbaciano- literacką”,  napić się herbaty i zjeść herbatnika. Smakowaliśmy herbatę czarną, zieloną, białą, Earl Grey, herbaty rozgrzewające, owocowe, ziołowe….

Było sympatycznie i miło. Musimy to znowu powtórzyć.

 

K. Malińska