Start

Jak zagłosować? 
1. Wejdź na stronę www.podworko.nivea.pl i zarejestruj się!
( utwórz konto)
2. Po założeniu konta zaloguj się i wyszukaj lokalizację. Wystarczy wpisać w okienku "miejscowość" słowo Myślina i nacisnąć ZNAJDZ LOKALIZACJĘ
Możesz także skorzystać z bespośredniego linka
http://podworko.nivea.pl/ lokalizacja/358-myslina
ZNALAZLES NASZ FILM? Świetnie! 
3. Teraz kliknij w przycisk "głosuj", który znajduje się obok naszego filmku.
Jeśli korzystasz z smartfona przycisk ten znajduje się nad naszym filmem.
4. Potwierdz, że nie jesteś robotem :) 
5. Po prawidłowym oddaniu głosu powinien wyświetlić Ci się komunikat "Dziękujemy za Twój głos"

Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój cenny czas na przygotowanie filmu i dokumentacji.
PROSIMY O WSPARCIE! BEZ WASZYCH GŁOSÓW SIĘ NIE UDA!

W finale IX Powiatowego Otwartego Konkursu Poezji pt. „Spotkanie z poezją – Radość Życia” nasz absolwent zajął I miejsce. Finał konkursu odbył się 8 czerwca 2017 roku w Muzeum w Praszce.

 

Zadaniem uczestników było nadesłanie dwóch wierszy zgodnych z mottem tegorocznego konkursu, którymi były słowa Paulo Coelho: „Moje życie będzie miało taki sens, jaki ja sam mu nadam”. W konkursie wzięli udział: Oskar Tomala z klasy 2 LO i Krzysztof Macioł z klasy 3 LO (tegoroczny absolwent szkoły).

Krzysztof Macioł zajął I miejsce w kategorii młodzieży reprezentującej szkoły.

Gratulujemy!

J. Wloczyk

 W dniach 18.05.2017 – 24.05.2017 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu gościła niemiecka grupa z zaprzyjaźnionej szkoły Käthe – Kollwitz – Schule z Bruchsal (powiat Karlsruhe). Tegoroczne spotkanie różniło się od innych – obchodziliśmy bowiem Jubileusz 25-lecia wymiany młodzieży Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu i Käthe – Kollwitz – Schule w Bruchsal, gdyż trwa ona od maja 1992 r., a tegoroczne spotkanie było organizowane po raz dwudziesty ósmy. Sięgnijmy do korzeni przy okazji tego jubileuszu – inicjatorką takiej wymiany szkolnej była nauczycielka niemieckiej szkoły  Armane Esche – Buhl, która w Dobrodzieniu ma rodzinę. Wówczas córka jej krewnych była uczennicą naszego liceum i tak zrodził się pomysł zaproszenia polskich uczniów do Niemiec, który przy wsparciu ówczesnego dyrektora szkoły Edwarda Sikory oraz nauczycieli Józefy Bakalarczyk, Wandy Połomskiej  i  Danuty Bukartyk doszedł do skutku i w maju 1992 roku grupa polskich uczniów i nauczycieli gościła po raz pierwszy w ramach partnerstwa szkół w Bruchsal. We wrześniu 1992 roku niemiecka grupa przyjechała do polskiej szkoły z rewizytą i tak się zaczęło…

Czytaj więcej: SREBRNY JUBILEUSZ PARTNERSTWA SZKÓŁ DOBRODZIEŃ - BRUCHSAL

Organizatorzy II Ogólnopolskiego Festiwalu Stanisława Staszica: Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Fundacja dla Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz Studenckie Koło Naukowe „Zarządzanie” zapraszają uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w konkursach: 

- fotograficznym pt.: „Koło postępu”  - celem konkursu jest zainteresowanie młodzieży innowacyjnymi i kreatywnymi wynalazkami, a także promocją nauk technicznych i działań inżynierskich. 

- na krótką formę komiksową „Innowacja wyobraźni”  -  celem konkursu jest przybliżenie życia i twórczości Abrahama Sterna oraz rozbudzenie i rozwijanie u uczniów aktywności artystycznej i twórczego myślenia.

- „WIK. Wynalazek=idea*kreatywność” -  celem konkursu jest motywowanie młodzieży do pobudzania własnej wyobraźni, kreatywnego myślenia oraz poszerzania umiejętności tworzenia własnego wizerunku. Celem konkursu jest rozwój zainteresowań środowiskiem filmowym i odnalezienie młodych, ambitnych twórców.

Konkursy rozpoczynają się 5 czerwca 2017 roku i trwają  do 30 września 2017 roku.

Konkursy realizowane są za pośrednictwem strony internetowej www.ofss.agh.edu.pl należącej do Organizatora. Więcej informacji i regulaminy poszczególnych konkursów znajdują się na stronie www.ofss.agh.edu.pl. 

K. Szczygieł

 

W środę, 31 maja 2017r. nasza szkoła była organizatorem Mistrzostw Powiatu Oleskiego w siatkówce plażowej dziewcząt. Impreza odbyła się na terenie boisk plażowych ogrodu plebanijnego. W zawodach uczestniczyło 10 drużyn reprezentujących 5 szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu. Po kilku godzinach rozgrywek mistrzostwo zdobyły dziewczęta z LO Olesno, przed ZSZ Olesno i ZSEiO Olesno. Nasze zawodniczki uplasowały się na 4 miejscu.

Dla wszystkich uczestników turnieju organizatorzy przygotowali poczęstunek grillowy, a dla najlepszych siatkarek pamiątkowe medale.

Podziękowania za pomoc w przygotowaniu boisk do rozgrywek dla ks. Proboszcza Piotra Kamieniaka oraz gospodarza obiektu Arnolda Ziaji oraz naszego woźnego Grzegorza Chrzęstka. Ponadto przy pracach przygotowawczych pracowały klasy 1 i 2 ZSZ oraz II i III TH i 1LO, za co serdecznie dziękujemy.

 

W imieniu organizatorów

Tomasz Sikora