Start

Dziś 11 października gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela Nadleśnictwa Lubliniec Pana Andrzeja Gajdę, który opowiadał uczniom klas 1 a i 1 b Szkoły Branżowej I Stopnia o funkcjach jakie spełnia las : klimatycznych, uzdrowiskowych, rekreacyjnych i turystycznych a także retencyjnych, krajobrazowych i wielu innych.

Uczniowie mieli okazję usłyszeć o wartościach pojedynczych  drzew i drzewostanów lasu, a także o zasadach jakie obowiązują w lesie, o ochronie jego czystości i zachowania bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Pan Andrzej to doskonały mówca,  a cała opowieść wypełniona była różnymi ciekawostkami, żartami i prawdziwa pasją do zawodu leśnika, o którym opowiadał i opowiadał, a wszystkim się zdawało, że jesteśmy w lesie i widzimy to i czujemy na własnej skórze. Wizyta Pana Gajdy związana była nierozerwalnie ze „Świętem Drzewa”, który obchodzimy 10 października. Jest to święto edukacji ekologicznej Klubu Gaja, którego celem jest edukacja w zakresie zmian klimatycznych i ochrony drzew. 

E. Gromczyk

Dnia 9 października 2017r. w naszej szkole odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Dobrodzieniu.

Ogółem listy poparcia złożyło 6 osób. W wyborcze szranki stanęli: Marcel Guzy, Kamila Sikora, Laura Demarczyk, Kamila Ginter, Sabina Włodarz i Natalia Ochmann.

Komisja wyborcza złożona z członków SU czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania.

Z tego miejsca opiekunowie MR składają na ręce opiekuna SU p. Justyny Grzywocz serdeczne podziekowania za pomoc i wsparcie tej inicjatywy.

 

Ostatecznie po przeliczeniu  wszystkich oddanych głosów  wyniki kształtują się następująco - młodzieżowymi Radnymi zostali:

1. Kamila Ginter

2. Kamila Sikora

3. Natalia Ochmann

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

JNS

Niedawno gościliśmy w szkole na lekcjach z przedsiębiorczości w klasie II TH, właściciela firmy ubezpieczeniowej pana Pawła Wichra

Nasz gość bardzo ciekawie opowiadał o rodzajach ubezpieczeń, ich działaniach, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym. Dowiedzieliśmy się o wielu niesamowitych, często tragicznych wydarzeniach, wypadkach losowych, które zdarzyły się w życiu codziennym.

Spotkanie z praktykiem zawsze jest bardzo owocne!

R. Kowalczuk

UWAGA!

 

 Już 9 października 2017 r.- poniedziałek -  odbędą się wybory do

 

MŁODZIEŻOWEJ RADY MIEJSKIEJ

 

w Dobrodzieniu

  

miejsce: sala 43

 

 

Uprawnionym do głosowania jest KAŻDY uczeń naszej szkoły!

 

Głosujemy od 08.00 do 13.30

  

LISTA KANDYDATÓW

  

DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIEJSKIEJ

 

W DOBRODZIENIU

 

  1. Demarczyk Laura

  2. Ginter Kamila

  3. Guzy Marcel

  4. Ochmann Natalia

  5. Sikora Kamila

  6. Włodarz Sabina

 

JAK GŁOSOWAĆ?

 

Instrukcja

 

Głosować można tylko na jednego kandydata stawiając znak X w kratce obok nazwiska. Postawienie znaku X przy nazwisku więcej niż jednego kandydata lub nie postawienie znaku X przy żadnym z nazwisk kandydatów powoduje nieważność głosu.