Start

Portal Drewno.pl wraz ze Stowarzyszeniem Parkieciarze Polscy przygotowują Strefę Warsztatów i Edukacji Zawodowej, działająca przez wszystkie dni trwania targów DREMASILESIA – od piątku do niedzieli, 12-14 maja 2017. Wydarzenie służyć ma promowaniu szkolenia zawodowego oraz stanowić próbę zainteresowania młodzieży kształceniem w zawodach związanych z przemysłem drzewnym.  W ramach Strefy odbywać się będą: prezentacje wykonywania mebli z palet, warsztaty parkieciarskie i stolarskie.

Tegoroczne targi DremaSilesia odbędą się w dniach 12-14. maja. Strefa Warsztatów i Edukacji Zawodowej to wydarzenie organizowane przez portal Drewno.pl i Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy przy wsparciu Międzynarodowych Targów Poznańskich - organizatora targów.

W ramach strefy uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu oraz uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu prezentować będą swoje umiejętności tworząc na żywo podczas targów ciekawie zaaranżowane meble z drewnianych palet. Wspomagać ich będzie w tym działaniu firma Festool producent elektronarzędzi do obróbki drewna, Parkieciarstwo Widawski Paweł oraz firma Ago-Agnieszka Kaczurba AgoHome.pl dystrybutor mineralnych farb kredowych, farb opartych na bazie oleju lnianego, olejów i wosków do konserwacji drewna.

Uczestnicy z naszej szkoły:

1. Robert Jonczyk klasa 3 ZSZ

2. Jakub Rajnoga 3 ZSZ

Opiekun:

Nauczyciel przedmiotów zawodowych Marcin Jelonek

 

Młodzi ratownicy podczas mistrzostw mieli do pokonania tzw. stacje, gdzie pozoranci przedstawiali sytuacje, w których  trzeba było udzielić pierwszej pomocy. Podjęte czynności przez członków zespołu w danej sytuacji oceniał sędzia, po czym udzielał informacji, co zrobili dobrze, a co źle. Dzięki temu również wiele się nauczyli.

Na tegorocznych strefowych mistrzostwach w Oleśnie w dniu 05.05.17 r. młodzież naszej szkoły z bardzo dobrym wynikiem zajęła II miejsce. Pięcioosobowy Zespół w składzie: Daniel Wieszołek I LO– kapitan, Matylda Jelonek I LO, Kacper Koza I LO, Liza Niedziela III TH oraz Zuzana Sułkowska będzie reprezentować Powiat Oleski na etapie okręgowym w Opolu. Zuzia zastąpi w zespole z przyczyn obiektywnych Dominikę Baron II TH.

Teraz przed nami praca. Trzeba przeanalizować błędy, utrwalić umiejętności i z pozytywnym nastawieniem podjąć wyzwanie. Na tym etapie, to już nie przelewki.  

K. Kleszcz

W środę, 26 maja 2017r. w sali gimnastycznej rozegrane zostały mecze finałowe w szkolnych mistrzostwach siatkówki oo puchar przechodni dyrektora ZSP. Zmaganiom na parkiecie bacznie przyglądał się dyrektor Joachim Wloczyk, który miał okazję zobaczyć ciekawe i zacięte pojedynki.
W finale dziewcząt zagrały klasy 3 LO i 2 a,b ZSZ. Po dwóch setach lepsze okazały się dziewczyny z 3 LO, które na zakończenie swojej szkolnej przygody zdobyły mistrzostwo rozgrywek.

3 LO - 2 ZSZ 2:0 (25:16, 25:20)W meczu o 1 miejsce chłopców zmierzyły się reprezentacje klas 3 a ZSZ oraz 3 LO. Ci drudzy, pomimo wysokiego prowadzenia w 1 secie, w końcówce musieli uznać wyższość rywala. Druga partia, choć bardziej wyrównana, również stała się łupem pewniej tego dnia grającej klasy 3 zawodowej. Mistrzostwo szkoły przypadło po dwóch setach klasie 3 a ZSZ.3 a ZSZ - 3 LO 2:0 (25:23, 25:23)

T. Sikora

28 kwietnia w restauracji PARK HOTEL odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla absolwentów Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Handlowego.

Uroczystość rozpoczęło przemówienie dyrektora ZSP w Dobrodzieniu, który podziękował uczniom, rodzicom i nauczycielom za kilka lat pracy i współpracy na rzecz szkoły i środowiska. Szczególne podziękowania należą się wychowawczyniom: klasy 4 Technikum - Pani Renacie Kowalczuk i 3 Liceum Ogólnokształcącego – Pani Jolancie Parys. Rodzice najzdolniejszych i najaktywniejszych uczniów otrzymali listy gratulacyjne i podziękowania. Uczniowie natomiast otrzymali nagrody za pracę w organizacjach szkolnych i konkursach, za godne reprezentowanie szkoły na zewnątrz. Klasy kończące szkołę tradycyjnie pożegnały klasy młodsze, w tym roku były to klasa 3 TH i 2 LO, pod kierunkiem pań Joanny Głogowskiej i Lidii Wloczyk przygotowały przedstawienie, a od uczniów absolwenci otrzymali od nich drobne upominki. 

Teraz za wszystkich maturzystów trzymamy kciuki, bo od 4 maja czeka ich egzaminacyjny maraton.

Więcej zdjęć w naszej galerii!

J. Wloczyk

25 kwietnia  2017r. w Gogolinie odbyły się mistrzostwa klas mundurowych.  Naszą szkołę reprezentowali  uczniowie klas mundurowych: Kroll Nicola, Grzebiński Adam, Irski  Krystian, Kacper Koza , Wrzecionek Adam, Laura Smandzich. Zawody podzielone były na 3 część: tor policyjny, strzelanie, pływanie. Uczennica klasy III liceum o profilu mundurowym- Nicola Kroll zdobyła II miejsce wśród dziewcząt , które startowały w zawodach i otrzymała puchar.

Gratulacje i powodzenia na maturze!

B. Jasińska