Start

W ubiegłą niedzielę odbył się finał akcji Dobrodzienianki mówią rakowi STOP. Impreza dla Ani.
Wielu z Was  zaangażowało się w jej przebieg. Dla tej szczytnej idei poświęciliście swój wolny czas i energię. 

Jesteśmy z Was dumni i bardzo Wam dziękujemy. Kochani, dobro wraca! Oby powróciło do Was ze zdwojoną siłą.

Dyrektor, nauczyciele i organizatorzy akcji

W niedzielę, 1 października reprezentacja nauczycieli i uczniów naszej szkoły wzięła udział w Zakładowym Turnieju Piłki Nożnej o puchar Stowarzyszenia "Dobrodzień Potrzebującym". Turniej był organizowany w ramach akcji charytatywnej , absolwentki naszej szkoły, zmagającej się z nowotworem. W turnieju najbardziej liczył się udział, ale trzeba przyznać, że rywalizacja była spora. Nasza drużyna ostatecznie zajęła 4 miejsce, a zagrali w niej: dyrektor ZSP Joachim Wloczyk, nauczyciele -

Adrian Kaczmarczyk, Marcin Jelonek, Tomasz Sikora oraz uczniowie - Damian Kisiel, Mateusz Kuc, Dawid Drynda, Marcel Michalczyk i Kevin Kiermasz. Dziękujemy wszystkim za obecność, zaangażowanie o dobrą sportową  zabawę.

Więcej informacji o turnieju oraz foto-relacja na sportdobrodzien.pl

T.Sikora

Powiat Oleski realizuje projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014-2020 pod nazwą Eksperyment – najlepsza droga do wiedzy II. 

Celem tego projektu jest podniesienie poziomu i jakości kształcenia w przedmiotach kształcenia ogólnego 7 szkół ponadgimnazjalnych powiatu oleskiego.

Do tego projektu dołączyła też nasza szkoła. 15 dziewcząt i 5 chłopców z klasy 1 i 2 LO będzie brała udział w zajęciach z przyrody (biologii, chemii, fizyki, geografii) oraz matematyki. Na zajęciach z biologii uczniowie wraz z panią Elżbietą Gromczyk będą mogli nauczyć się posługiwania mikroskopem, przygotowywać i obserwować preparaty mikroskopowe, pozyskiwać DNA z owoców i warzyw, analizować grupy krwi. W czasie zajęć z chemii z panią Katarzyną Szczygieł odbędzie się m.in.: monitoring zanieczyszczeń powietrza, gleby i wody, a z fizyki ciekawe doświadczenia z optyki . Lekcje geografii to przede wszystkim poznawanie świata podczas prezentacji przeźroczy z własnych wypraw pana Jacka Pluty. Na matematyce, z panią Urszulą Sadowską, będzie można utrwalać wiadomości i pogłębiać swoją wiedzę. 

Oprócz lekcji w szkole przewidziane są wyjazdy do Krakowa, do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie oraz trzydniowy wyjazd w góry Sowie.

Wszystkich, którzy wezmą udział w projekcie czekają ciekawe i inspirujące zajęcia.

S. Pryt

 

W ubiegłą środę, w ramach akcji Dobrodzienianki mówią rakowi STOP. Impreza dla Ani , młodzież naszej szkoły szyła różowe wstążki, które są międzynarodowym symbolem walki z rakiem piersi.

 

W piątek uczniowie  rozdawali je mieszkankom Dobrodzienia. Wstążki rozdawane będą także w niedzielę 1 października podczas finału akcji.

ZAPRASZAMY!

A. Głąb-Sołtysiak