Start

W dniach 4 – 5 grudnia 2017r grupa 10 uczennic z klas II TH i III TH uczestniczyła w seminarium „Planowanie kariery zawodowej” w ramach działalności Szkolnego Punktu Informacji i Kariery prowadzonego przez Panią Elżbietę Gromczyk . Działania te są przewidziane w projekcje współfinansowanym przez UE „Szkolnictwo Zawodowe Bliżej Rynku Pracy 2”. Seminarium odbywało się w ośrodku Regionalnego Ośrodka Wsparcia Edukacji w Niwkach. Młodzież brała aktywny udział w warsztatach z w/w zakresu. Zajęcia uważamy za bardzo kreatywne i twórcze. Wieczorem były również zajęcia integracyjne, które pozwoliły nawiązać bliższe kontakty z grupą chłopaków z Technikum Mechatronicznego w Strzelcach Opolskich i ich opiekunką. Jednym słowem działo się wiele, oj działo…

Dalszy ciąg już 5 – 6 lutego podczas indywidualnych konsultacji, które będą miały miejsce już na terenie naszej szkoły. 

E. Gromczyk

 

W czwartek, 30 listopada 2017 roku, odwiedzili naszą szkołę przedstawiciele okręgu Bogorodczany z Ukrainy. Zwiedzili naszą szkołę i zakład produkcyjny firmy Kler.

W tym roku przypadła 15 rocznica podpisania umów partnerskich pomiędzy Powiatem Oleskim a bliźniaczymi powiatami Kaiserslautern z Niemiec i Bogoradczany z Ukrainy. Spotkanie było równocześnie okazją do nawiązania nowych znajomości i podjęcia nowych płaszczyzn współpracy. Doskonałą okazją było zaproszenie kilku członków ukraińskiej delegacji także do Dobrodzienia. Ukraińscy goście zwiedzili naszą szkołę, a szczególnie byli zainteresowani działaniami szkoły w zakresie kształcenia zawodowego, dlatego zwiedzili nowopowstałe pracownie dydaktyczne. Zwiedzili również zakład produkcyjny firmy Kler i zapoznali się z całą linią technologiczną produkcji mebli tapicerowanych.

J. Wloczyk

 

Szkolne koło Ligi Ochrony Przyrody w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu od wielu lat uczestniczy w konkursie na "Najlepiej pracujące Koło Ligi Ochrony Przyrody".

28 listopada 2017 r. w siedzibie Związku Łowieckiego w Opolu odbyło się uroczyste podsumowanie tegoż konkursu, tym razem zajęliśmy III miejsce.

Dziękujemy  za pracę wszystkim przyrodnikom.

Szkolne ekozespoły

W auli Opolskiej Szkoły Muzycznej 29 listopada wręczono stypendia Prezesa Rady Ministrów 88 uczniom opolskich szkół ponadgimnazjalnych. Wśród nich znaleźli się nasi uczniowie: Dominika Baron z klasy III Technikum Handlowego i Rafał Zając z klasy II Liceum Ogólnokształcącego.

Otrzymanie tak zaszczytnego wyróżnienia poprzedza ciężki rok pracy i zaangażowania w życie szkoły. Trzeba być najlepszym uczniem w szkole i mieć świadectwo z wyróżnieniem. Z końcem ubiegłego roku szkolnego wymóg ten spełniała Dominika Baron z klasy III Technikum Handlowego, która uzyskała średnią ocen 4,78 i Rafał Zając z klasy II Liceum Ogólnokształcącego ze średnią 5,31. 

Podczas przepięknej uroczystości otrzymali pamiątkowe dyplomy, podpisane przez Premier Rządu, Panią Beatę Szydło i oczywiście stypendium w kwocie 258 zł miesięcznie.

Naszym Stypendystom gratulujemy, bo są szkolną elitą – najlepszymi z najlepszych.

J. Wloczyk

 

 W ubiegłym tygodniu młodzież naszej szkoły wraz z OSP w Dobrodzieniu prowadziła akcję "NIE DLA CZADU".

wraz z naszymi uczniami, którzy jednocześnie zasilają szeregi MDP, odwiedziliśmy okoliczne szkoły. Laura, Zuza, Matylda , Daniel oraz Kuba to uczniowie , którzy wraz z p. Katarzyną Skiba oraz Joanna Nos-Siemiątkowską realizowali to przedsięwzięcie.   Celem akcji była profilaktyka w walce z czadem- cichym zabójcą. Młodzież przygotowała zajęcia edukacyjne dla swoich młodzszych kolegów i koleżanek. Wspólnie staraliśmy się przekazać najważniejsze informacje, w jaki sposób należy zabezpieczyć się i swoje domy przed zatruciem tym niebezpiecznym dla życia i zdrowia człowieka gazem.

W tym miejscu serdecznie dziękujemy wszystkim Dyrektorom placówek edukacyjnych za umożliwienie nam przeprowadzenia tej akcji. Państwa aktywna i otwarta postawa to dowód Waszej troski o losy lokalnej społeczności.

 

Ze strażackim pozdrowieniem

 

Katarzyna Skiba

Joanna Nos-Simiątkowska