Start

Dziś 11 października gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela Nadleśnictwa Lubliniec Pana Andrzeja Gajdę, który opowiadał uczniom klas 1 a i 1 b Szkoły Branżowej I Stopnia o funkcjach jakie spełnia las : klimatycznych, uzdrowiskowych, rekreacyjnych i turystycznych a także retencyjnych, krajobrazowych i wielu innych.

Uczniowie mieli okazję usłyszeć o wartościach pojedynczych  drzew i drzewostanów lasu, a także o zasadach jakie obowiązują w lesie, o ochronie jego czystości i zachowania bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Pan Andrzej to doskonały mówca,  a cała opowieść wypełniona była różnymi ciekawostkami, żartami i prawdziwa pasją do zawodu leśnika, o którym opowiadał i opowiadał, a wszystkim się zdawało, że jesteśmy w lesie i widzimy to i czujemy na własnej skórze. Wizyta Pana Gajdy związana była nierozerwalnie ze „Świętem Drzewa”, który obchodzimy 10 października. Jest to święto edukacji ekologicznej Klubu Gaja, którego celem jest edukacja w zakresie zmian klimatycznych i ochrony drzew. 

E. Gromczyk

Kategoria: /