foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dobrodzieniu!
Tel.+48 343 575 246
zsdobrodzien@poczta.onet.pl

Zespół Szkół w Dobrodzieniu

VI sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej

W miniony poniedziałek, 15 października 2018r. w naszej szkole odbyła się kolejna, VI sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Spotkanie młodzieżowych Radnych miało charakter roboczy. Powołane na poprzednich posiedzeniach zespoły problemowe podzieliły się rezultatami swoich prac, ustalając także zadania na kolejne tygodnie. Prace nad wszystkimi pomysłami i działaniami są już mocno zaawansowane.

Przed nami jeszcze jedno spotkanie robocze, po którym Radni zaprezentują wyniki swoich prac władzom gminy Dobrodzień oraz Radnym "dorosłej"  Rady Miejskiej.

W imieniu Radnych MRM dziękujemy uczniom naszej szkoły a także szkół podstawowych z terenu gminy, za poświęcony czas i wzięcie udziału w badaniach ankietowych. Ich wyniki również zostaną zaprezentowane władzom gmin,y stanowiąc ważną informację o tym, jak żyje się jej młodym mieszkańcom.

Opiekun MRM

Łukasz Dziemba

 

II sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej

 

Dnia 01.12.2017 r. w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych odbyła się sesja robocza Młodzieżowej Rady Miejskiej w Dobrodzieniu.

Podczas sesji radni określili zadania do realizacji na najbliższe miesiące. Powołane zostały zespoły robocze odpowiedzialne za realizację poszczególnych przedsięwzięć.

Pierwszym z zadań będzie przeprowadzenie w szkołach naszej gminy lekcji samorządności w ramach zajęć z Wiedzy o Społeczeństwie.

Do współpracy radni zaprosili Sekretarza Gminy Pana Waldemara Krafczyka, który wyjaśni młodym radnym zasady funkcjonowania poszczególnych organów gminy. Zdobytą wiedzę radni przekażą rówieśnikom, co z pewnością przyczyni się do lepszego zrozumienia istoty samorządności.

Opiekunowie MRM

 

I sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej

W piątek, 27.10.2017r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego,  odbyła się pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Dobrodzieniu.


(foto. UM Dobrodzień)

Przewodniczącą została Kamila Ginter, uczennica klasy 2 LO. Natomiast stanowisko vice- przewodniczącej przypadło Natalia Ochmann z klasy 2TH.  Do prezydium została wybrana Kamila Sikora. 

Więcej o sesji w artykule na stronie Urzędu Miejskiego w Dobrodzieniu. 

N. Ochmann

 

Wybory do  Młodzieżowej Rady Miejskiej II kadencji

 

Dnia 9 października 2017r. w naszej szkole odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Dobrodzieniu.

Ogółem listy poparcia złożyło 6 osób. W wyborcze szranki stanęli: Marcel Guzy, Kamila Sikora, Laura Demarczyk, Kamila Ginter, Sabina Włodarz i Natalia Ochmann.

Komisja wyborcza złożona z członków SU czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania.

Z tego miejsca opiekunowie MR składają na ręce opiekuna SU p. Justyny Grzywocz serdeczne podziekowania za pomoc i wsparcie tej inicjatywy.

 

Ostatecznie po przeliczeniu  wszystkich oddanych głosów  wyniki kształtują się następująco - młodzieżowymi Radnymi zostali:

1. Kamila Ginter

2. Kamila Sikora

3. Natalia Ochmann

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

JNS